Slovenska's World
Slovenska's World
Slovenska's World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvecen iskljucivo umetnosti
 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Crtice moje

Ići dole 
AutorPoruka
Slovenska

Slovenska


Broj poruka : 215
Datum upisa : 29.07.2010
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

Crtice moje Empty
PočaljiNaslov: Crtice moje   Crtice moje EmptyNed Avg 01, 2010 10:41 am

Zaustavila se ispred trafike da bi kupila cigarete i dnevne novine. Pored nje je stajao covek, tek onako kao kroz maglu, poznatog lika. Vracale su se slike prosle i da nije bilo njegovog osmeha, nikada ga ne bi prepoznala.
A voleli su se davnih osamdesetih.
Njena prva ljubav, prvi momak sa kim se, kako se to tada govorilo, zabavljala.
Uhvatila je njegov pogled, poznat pokret podignute obrve, okretanje glave. Neprepoznavanje? Prepoznavanje?
Koraci su nastavljali svoj put, zurila je na posao. Sustigao je uzurbanu zenu na nadvoznjaku i tiho upitao:"Jasmina, ti si?"
"Milane, ti?" zbunjeno na tren, ali zaista obradovano je uzvratila pitanjem.
Nasmejali su se, pozdravili, poceli da pricaju. Prvi susret nakon 15 godina. Toliko toga im je zivot doneo, toliko radosti, a i tuga usput. Naravno, onako usput su se svih ovih godina raspitivali jedno o drugom, jer bi recenice pocinjali :"Cuo/cula sam da..."
On je bio u braku vec dugo, ima dvoje dece, dva sina, vec momcice, ona nije u braku, ima jednog sina, momcica, takodje.
"Secas li se kako smo..." jos jedna od cestih recenica. Brzo su pricali, kao da bi da nadoknade protekle godine, a eto, ona je skretala u jednu ulicicu, a on nastavljao put jos nekih par stotina metara, koliko mu je trebalo da stigne do preduzeca.
Pozdrav uz osmeh, stisak ruke. Nije bilo onog treptaja, onog osecanja koje ih je pune dve godine vezivalo dok su bili zajedno.
Susret nenadan a lep.
Novi radni dan je pred njima. Secanja na mladost su lepa. Bas lepa.
Nazad na vrh Ići dole
http://Slovenska.sos4um.com
 
Crtice moje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Slovenska's World :: KNJIZEVNOST :: Proza nasih clanova-
Skoči na: